Սոճու տնկի 2 տարեկան, բաց արմատային համակարգով աճեցված, 20-25սմ բարձրությամբ 20000 հատ
Կեչու տնկի 2 տարեկան, փակ արմատային համակարգով աճեցված, 30-40 սմ բարձրությամբ 40000 հատ
Կաղնու տնկի 2-3 տարեկան, խոշոր առէջ, բաց արմատային համակարգով աճեցված, 15-20սմ բարձրությամբ 40000 հատ
Ծառերը պետք է լինեն հիվանդություններից և վնասատուներից զերծ, առողջ, լավ զարգացած և չվնասված արմատային համակարգով, որը պետք է լինի նորմալ համամասնության մեջ վերգետնյա հատվածի հետ։
Տնկիները պետք է մատակարարել Շիրակի մարզի Մեծ Սարիար բնակավայր։ Բաց արմատային համակարգով աճեցված տնկանյութը պետք է մատակարարվի համապատասխան դույլերի մեջ, հողախառնուրդով։Մրցույթի հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է 10.03.2026: Մրցույթին մասնակցելու համար կարող եք դիմել՝ Էլ. փոստ՝ nune@armeniatree.org; հեռախոս՝ 077 05 77 43։
By Maria Joukov January 20, 2026
ATP Youth Summit 2025 Each year, Armenia Tree Project (ATP) brings together students from its Eco Club program for the Youth Summit—a moment when learning steps outside the classroom and becomes something shared.
November 7, 2025
7 November 2025, Pemzashen, Shirak region ATP’s new challenge is to bring life to one of Armenia’s most demanding climate zones — by creating a forest in Shirak’s Pemzashen community.